W marcu 2020 roku obiegła świat informacja o wstrzymaniu piłki nożnej.
Nie trzeba wspominać, że powodem jakże ogromnej rozłąki z futbolem był wirus Covid-19.
Od jakiegoś czasu ruszyła piłka nożna w takich krajach jak m.in. Polska, Niemcy, Hiszpania, Włochy. Niestety nie ujrzymy już w tym sezonie zawodników ligi holenderskiej czy francuskiej ze względu na przedwczesne zakończenie sezonów w tychże krajach.
Co zmieniła lub zmienić może wymuszona przerwa w grze?

1. Mniej atrakcyjna liga zyskuje publikę.

Są ligi które ogląda się z przymrużeniem oka gdyż futbol jaki prezentują odbiega od doskonałości, niemniej jednak są miłośnicy i pasjonaci takich spotkań. Jednym z takich krajów jest nasza ojczysta Ekstraklasa. Jak na kwarantannie zyskuje nasz futbol?
Otóż Polska jest jednym z pierwszych krajów które jaki pierwsze postanowiły wznowić rozgrywki, dzięki czemu sprzedali prawa do transmisji do takich krajów jak: Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Szwecja, Norwegia, Izrael, Austria, Niemcy czy Szwajcaria.
Nie można zapomnieć o krajach które postanowiły… nie zamykać sezonu i kontynuować go w trakcie całej pandemii, takimi poczynaniami mogą pochwalić się związki piłki nożnej chociażby na Białorusi, Malezji czy Tadżykistanie.

2. Spadek kontraktów oraz transferów.

Nie da się ukryć, że okres jaki panuje jest strasznie ciężki nawet dla właścicieli potężnych klubów piłkarskich na świecie.
Większość takich klubów zredukowało pensje piłkarzy. Tak więc czy nowo zatrudnieni zawodnicy muszą liczyć się z mniej bajecznymi kwotami na koncie? Bardzo możliwe. Jeśli mowa o kontraktach nie sposób jest wspomnieć o transferach, tu również prawdpodobnie będziemy świadkami spadków na wartości piłkarzy spowodowanym sytuacją jaka panuje na świecie.

Legia, czyli złe dobrego początki

3. Brak Mistrzostw Europy 2020

12 czerwca miał odbyć się mecz otwarcia w Rzymie pomiędzy Włochami a Turcją.
Impreza na którą miłośnicy futbolu wyczekiwali i odliczali czas została odwołana i przełożona na przyszły rok.

4. Spadek formy.

Przerwa w grze trwała wystarczająco długo aby móc stracić formę piłkarską. Czas pokaże jak zawodnicy ćwiczyli w pojedynkę i jak radzili sobie bez piłki przy nodze.
O ile podtrzymać formę fizyczną i wydolnościową indywidualnie da się, o tyle piłkarsko może to wyglądać nieco gorzej, bowiem brak na tak długi okres scalenia zespołu może spowodować spadek formy co przełożyć się może na efektywność i efektowność podczas meczu.

5. Liga Mistrzów.

Sezon 2019/2020 ligi mistrzów może okazać się historycznym w skali światowego futbolu z przyczyn naturalnych nad którymi nie mamy kontroli. UEFA planuje wznowić rozgrywki aczkolwiek bez możliwości rewanżu oraz na boiskach neutralnych. Związek piłki nożnej w Stambule zrzekł się prowadzenia finału u siebie w mieście na rzecz Benficy.

Jak długo piłkarz będą wracać do pełni formy? Kiedy rozpoczną się nowe sezony? Jak na współpracę w klubie i szatniach wpłynęła pandemia? Na te wszystkie pytania nie ma odpowiedzi bowiem czas pokaże kto okaże się mocny psychicznie i fizycznie i kto jest scaloną grupą.