Piłka nożna w życiu Piotra Zielińskiego od zawsze była obecna. To przyczyniło się do tego, że ten zawodnik występujący obecnie w SSC Napoli znakomicie ma opanowane zagrania techniczne. Świetnie posługuje się lewą i prawą nogą, a poza tym posiada wiele wyjątkowych umiejętności, które według wielu fachowców miały zaprowadzić go na sam szczyt piłkarskiej hierarchii. Tak się jednak wciąż nie stało, a Piotr Zieliński pomimo tego, że jest naprawdę solidnym piłkarzem, to jednak wciąż nigdy nie wspiął się na wyżyny swojego talentu.

Wyjątkowy talent piłkarski – Piotr Zieliński

Gdyby ktoś kiedykolwiek stworzył listę polskich piłkarzy, którzy mieli predyspozycje, aby sięgnąć po nagrodę Złotej Piłki, to niewątpliwie znalazłby się na niej Piotr Zieliński. Od swoich początków Zielu był określany mianem najlepszego polskiego rozgrywającego. Niemal od zawsze dysponował on świetną techniką użytkową. Zwody, balans ciałem i magiczne podania były jego naprawdę mocną stroną. Nic więc dziwnego, że zawodnik został zauważony przez włoskie kluby i szybko trafił do tamtych drużyn. Reprezentował m.in. barwy Empoli, a koniec końców trafił do SSC Napoli, a więc drużynie z czołówki Serie A.

A ze stroną enowy.pl pogłębisz swoją sportową wiedzę o całą masę znakomitych wskazówek.

Niespełniona kariera Ziela?

Pomimo wielu lat spędzonych we Włoszech i sporej ilości rozegranych meczów, wiele osób żałuje, że Piotr Zieliński nigdy nie wspiął się na tak wysoki poziom piłkarski, jak wielu uważało, że mu się uda. Niewątpliwie piłka nożna w życiu polskiego zawodnika od samego początku jego piłkarskiej kariery odgrywała znaczącą rolę. To oznacza, że nie można mu odmówić woli walki i chęci wejścia na szczyt swoich umiejętności. Jednak ewidentnie czegoś mu zabrakło podczas tej kariery, która jednak wciąż przecież trwa. Wielu trenerów mówi, że powodem niewykorzystania swojego potencjału przez Piotra Zielińskiego może być po prostu jego głowa. Na treningach Piotr podobno jest prawdziwym wirtuozem, jednak w oficjalnych meczach nie zawsze udaje mu się to przełożyć i pokazać.