Nicola Zalewski sezon 2021/2022 rozegrał w barwach AS Romy pod wodzą Jose Mourinho. Wybitny i wręcz legendarny trener z wielkim entuzjazmem podchodzi do polskiego zawodnika i nie ukrywa, że widzi w nim ogromny potencjał. Nikogo więc nie dziwiło, że Nicola Zalewski szybko stał się jednym z ważniejszych zawodników ekipy z Rzymu. Skorzystała również na tym reprezentacja Polski, ponieważ dzięki temu obecny trener kadry Czesław Michniewicz może z zaufaniem stawiać na młodego gracza w najważniejszych meczach kadry.

O młodym zawodniku wyszkolonym we Włoszech

Młody piłkarz reprezentacji Polski jakim jest Nicola Zalewski od samego początku uczył się grać we Włoszech. Widać u niego zupełnie inne podejście od futbolu niż u piłkarzy, którzy uczyli się gry w piłkę w polskich szkółkach. Dlatego fakt ten jest jego ogromnym atutem. Nieszablonowe zagrania, wyjątkowa technika i ogromne wyczucie wydarzeń, które akurat dzieją się na boisku – to zalety, którymi może pochwalić się Nicola Zalewski. Jego atuty techniczne, piłkarskie oraz mentalne sprawiają, że w niedalekiej przyszłości zawodnik ten może zostać ogłoszony mianem najlepszego wahadłowego na świecie.

A jeżeli interesują Cię także ciekawostki ze świata koszykówki, zapraszamy na https://basketinfo.pl, gdzie uzyskasz ich całą masę.

Nicola Zalewski dodatnim punktem w polskiej reprezentacji

W ostatnich latach głównym filarem polskiej reprezentacji jest oczywiście Robert Lewandowski. Wcześniej jednak zawsze reprezentacja Polski miała zawodników, którzy byli również ważnymi zawodnikami drużyny – mowa tutaj m.in. o Jakubie Błaszczykowskim, Łukaszu Piszczku, czy też Kamilu Grosickim i Łukaszu Fabiańskim. Teraz jednak takich zawodników przez pewien czas brakowało. Na szczęście pojawienie się takich zawodników jak Nicola Zalewski i Matty Cash znacząco mogą odmienić grę reprezentacji Polski. Szczególnie, że do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze zostało niewiele czasu. Jednak na pewno jeszcze na początku przyszłego sezonu Nicola Zalewski pod wodzą Jose Mourinho może poczynić kolejne postępy w swojej karierze.