Arkadiusz Milik to jeden z niewielu polskich napastników, który w młodym wieku potrafił grać w tak nowoczesny sposób. Piłkarz, którego domeną jest świetna lewa noga bardzo szybko udowodnił swoją wartość w Polsce. Dzięki temu szybko zapracował na transfer za granicę. W pewnym momencie zaczął być także ważnym graczem reprezentacji Polski i znacząco przyczynił się do największego sukcesu kadry Polski w XXI. wieku, a więc ćwierćfinału Mistrzostw Europy 2016.

Kariera klubowa Arkadiusza Milika w Polsce

Polski napastnik urodzony w 1994 roku swoją karierę zaczynał w Rozwoju Katowice. To właśnie tam stawiał pierwsze kroki, a piłka nożna wtedy stała się dla niego czymś, co chciałby robić w przyszłości. Od 2011 roku Arkadiusz Milik występował już dla drużyny Górnika Zabrze i spędził tam niecałe dwa sezony.

Możesz też być na bieżąco z ciekawostkami z koszykówki, o której piszemy na https://basketinfo.pl.

Arkadiusz Milik za granicą

Po bardzo dobrym okresie w zabrzańskim klubie przyszedł czas na zainteresowanie z zagranicznych klubów. Polak koniec końców wybrał ofertę Bayeru Leverkusen podpisując 5,5 letni kontrakt. Ta przygoda nie była jednak zbyt udana i Milik trafił na wypożyczenie do Ajaxu Amsterdam. Następnie klub postanowił wykupić go z Bayeru, ponieważ Arkadiusz w Holandii zaliczył jeden ze swoich najlepszych okresów w karierze. Po wielu udanych spotkaniach w Holandii Arkadiusz Milik trafił do SSC Napoli. Tam spędził ponad 5 sezonów, jednak w tym czasie zaliczył dwie poważne kontuzje, a więc zerwał dwukrotnie więzadła krzyżowe. W pewnym momencie nie doszedł tam do porozumienia w zarządem włoskiego klubu i musiał udać się na wypożyczenie do Olympique Marsylia, w którym zawodnik gra do dzisiaj.

Oczywiście Arkadiusz Milik to również reprezentant Polski. Największym osiągniętym sukcesem z kadrą Polski jest ćwierćfinał Mistrzostw Europy w 2016 roku.