Co można powiedzieć o niedawno zakończonej największej piłkarskiej imprezie w europie? Obfitowała ona w wiele niespodzianek, zarówno mówiąc o indywidualnościach, jak i całych zespołach. Przykładowo, kto spodziewał się, że drużyna Islandii zajdzie aż do ćwierćfinałów zajmując w swojej grupie drugie miejsce oraz eliminując jednego z faworytów do mistrzostwa, Anglię. Kraj, którego populacja jest mniejsza niż liczba mieszkańców Warszawy, wspierał swój zespół całym sercem, o czym świadczy prawie stuprocentowa oglądalność meczów reprezentacji.

Wiele turniejowych niespodzianek

Niewątpliwie pozytywną niespodzianką była postawa Walii, która pod wodzą Garetha Bale’a doszła do półfinału mistrzostw, w fantastyczny sposób pokonując Belgię.

Świetna gra Polaków

Ze świetnej strony pokazali się również nasi rodacy. Polska przełamała bariery i otarła się o włos o półfinał, przegrywając w rzutach karnych z obecnymi mistrzami, Portugalią. Mecz ten oraz cały turniej na żywo relacjonowały portale sportowe. Przykładem niech będzie portal dla hokeistów, ponieważ jak dobrze wiemy, polscy hokeiści również dopingowali naszą kadrę, co widać doskonale po relacjach na stronie www.nhlonline.pl. Z formą idealnie wstrzelił się Michał Pazdan, który jednogłośnie został polskim objawieniem turnieju. Również młody Kapustka zasłużył na oklaski i z pewnością zrobił gigantyczny krok w kierunku wspaniałej kariery.

Faworyci zawiedli

Niestety nie obyło się bez negatywnych stron. Reprezentacje na które stawiali bukmacherzy: Anglia, Szwecja, Belgia, czy Hiszpania, nie podołały. Zawiedli nas również konkretni zawodnicy. Ibrachimovic nie dał rady samemu doprowadzić reprezentacji do fazy pucharowej. Rozchwytywany na świecie Paul Pogba był tylko statystą w drodze Francji do finału. Thomas Muller prawie w żadnym stopniu nie przyczynił się do sukcesu Niemiec, którym był półfinał.

Euro 2016 można uznać za jeden z gorszych, choć zaskakujących turniejów piłkarskich. Niesmaku dodaje fakt niepewnej sytuacji Francji, częstych strajków, agresji na trybunach. Teraz czekamy na mundial z nadzieją na wspaniałe emocje.